Schedule your visit

I agree with Terms and Conditions and I've read and agree Privacy Policy.
Sending...
Your message has been sent, thank you! Close this notice
Please try again. Close this notice

Vitiligo Kapatma

About Us image
50% İndirimli Fiyatları Kaçırma

VİTİLİGO KAPATMA

Vitiligo kapatma işlemi; vitiligo beyazlığı olan bölgeye kişinin kendi cilt rengine uygun renklerde pigment vererek bölgenin rengini cilt rengi ile eşitleme işlemidir. Bu işlem için Vitiligo Kamuflaj İşlemi, Medikal Kamuflaj, Cilt Simülasyonu gibi isimlerle de anılmaktadır.

Vitiligo hastalığının nedeni ve kesin bir çözümü tıp literatürüne henüz geçmemiştir.

Kişiler, beyazlık olan bölgeyi fondöten benzeri ürünlerle kapatma yoluna gider. Vitiligo kamuflaj işlemi de bu kapatmanın kalıcı halidir. Bu işlem bir tedavi yöntemi değil, bir kapatma işlemidir.

İşleme başlamadan önce cilt renginiz belirlenir. Yapılan test sonucunda kamufjaj için hazırlanmış özel pigment tozlarından kişinin var olan rengi boya haline getirilir kişiye özel boyası hazırlanır

Kullanılan pigmentler kamuflaj işlemi için özel olarak üretilmiş pigmentlerdir. Bu nedenle, kalıcı makyaj boyaları kullanılarak yapılan kamuflaj işlemlerinin aksine uygulamamızın kalıcılığı ömür boyudur.

Vitiligo kapatma işlemi cildin her bölgesine uygulanabilir.

Uygulamalar seans seans olmaktadır. Seansların arasında en az bir ay boşluk bırakılmalıdır. Bu süre kişinin isteği doğrultusunda uzatılabilir. Arada bırakılan boşluklar uygulamada gerilemeye sebep olmaz. Seanslar bittiğinde, beyazlık olan bölge cilt tonu ile tamamen eşitlenmiş olacaktır.

Vitiligo kapatma işleminin kaç seans süreceği kişinin kendi cilt tipi ile doğru orantılıdır. Cildin yağlı ya da kuru olması, pigmenti alma kapasitesi, tavsiye edilen bakımların uygulama sonrasında eksiksiz olarak yerine getirilmesi seans sayısını belirleyen faktörlerdendir.

About Us image
About Us image
About Us image
About Us image
About Us image
About Us image
About Us image
About Us image
About Us image
About Us image
About Us image
Specialist

Nezahat Yanmaz

Uzman Estetisyen

Nezahat Yanmaz

30 yıllık meslek hayatında uzmanlık alanı olan estetisyenlik işi için Almanya, Fransa, Hollanda, ve Çin’de kozmetoloji, cilt bakımı, makyaj, kalıcı makyaj, piercing, tattoo, dövme, epilasyon, zayıflama, anatomi, psikoloji ve satış stratejisi eğitimleri almıştır.

(0216) 372 84 51 info@nezahatyanmaz.com İletişim Bilgilerimiz